Alaycı Kuş Bölüm 1

Açlık Oyunları serisinin son kitabı Alaycı Kuş, beyaz perdeye iki bölüm olarak uyarlanacak. Birçok seride olduğu gibi Lionsgate de Açlık Oyunları serisinin son filmini iki kısma böldü. Bu şekilde kitaptaki olaylar daha iyi anlatılacak.

Resmi adı Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1 olan film, vizyona 21 Kasım 2014‘te girecek. Lionsgate, bu tarihi daha Ateşi Yakalamak filmi kadrosu belli olmadan, 10 Temmuz 2012 tarihinde açıkladı.

Son çıkan dedikodulara göre Lionsgate, Ateşi Yakalamak oyuncularını ararken bir de Alaycı Kuş filmleri için yeni yönetmen arayışına çıkmış. Gary Ross’un ayrılmasından sonra yaşanan olayların tekrar yaşanmamasını isteyen Lionsgate, bu sıkışık prodüksiyon programında yönetmenlerin işlerini yetiştiremeyeceğini, bu yüzden işe erken başlamaları gerektiğini düşünmüş olmalı.

GÜNCELLEME, 24.11.12: Ateşi Yakalamak filminin yönetmenliğini üstlenen Francis Lawrence’ın, Alaycı Kuş filmlerinin ikisini de yöneteceği doğrulandı. Filmin senaristliğini ise Danny Strong yapacak – Elizabeth Banks, bunu, resmi sitesinde bir yazıyla doğruladı.