Ateşi Yakalamak

ateşi yakalamak filmi türkçe poster

1236490_567758399927093_1450753250_n

Serinin ikinci kitabı Ateşi Yakalamak, beyaz perdeye Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak ismiyle uyarlanacak. İlk filmin yönetmeni ve senaristi olan Gary Ross, ikinci filmin yönetmenlik koltuğuna oturmaktan vazgeçtiğini duyurduktan birkaç hafta sonra Lionsgate, Ateşi Yakalamak filmini başarılı yönetmen Francis Lawrence’in yöneteceğini duyurdu.

Serinin senaristliğini Oscar ödüllü Simon Beaufoy üstleniyor. Biraz sıkışık olan prodüksiyon programına senaryoyu yetiştirmeye çalışan Simon, kısa bir sürede senaryoyu tamamladı ve okuması için Suzanne Collins’e gönderdi. Daha sonra çıkan, Michael Arndt’ın senaryo üzerinde düzenlemeler yapacağı dedikodusu ise halen doğrulanmış değil ancak senaryonun tamamen bittiği düşünülüyor çünkü Francis Lawrence ile bir öğle yemeği yiyen Jennifer Lawrence, yemekten elinde kağıt bir paketle ayrılmıştı; elindeki paketin senaryo olduğu düşünülüyor.

Ateşi Yakalamak filmi, Açlık Oyunları’nın aksine tüm dünyada IMAX teknolojisiyle çekilmiş olarak yayınlanacak. İlk film, bir haftalığına IMAX sinemalarında gösterime girmişti ancak yoğun ilgi üzerine, bu bir haftalık süre uzatılmış ve gösterim tekrarlanmıştı.

Ateşi Yakalamak filmi, tüm dünyada 22 Kasım 2013‘te vizyona girecek.

GÜNCELLEME, 24.11.12: Ateşi Yakalamak posteri, Lionsgate tarafından resmi olarak yayınlandı. Poster, ilk kez, Şafak Vakti: Bölüm 2 gösterimlerinde gösterildi. Posterde, ilk kitabın simgesi olan Alaycı Kuş, ikinci kitabın simgesi olan zevzekkuşuna dönüşüyor ve yanmaya devam ediyor. Posterin başka bir anlamı ise, alaycı kuşun, hapsedilmiş olduğu kafesten çıkmaya çalışıyor olması – ağzında tuttuğu ok, ateşin etkisiyle yok oluyor ve kuş, hapsolduğu kafesten çıkmaya bir adım daha yaklaşıyor. Son kitabın simgesinde ise tamamen serbest kalıyor.